top of page
shutterstock_275208287_edited.png
Ekran Tamiri (Ekran Değişimi)
 • İlk olarak getirdiğiniz telefonları hasar tespitine tabi tutuyoruz ve ön camda mı yoksa dokunmatik ekranda mı sorun olduğunu anlıyor.

 • Problemin hangisinden kaynaklandığını anladığımızda sizlere tamir seçeneklerini sunuyoruz (akıllı telefon ekran değişiminde farklı garanti sürelerini kapsayan seçenekler mevcut) ve kararınız doğrultusunda tamir işlemine başlıyoruz.

 • 2-3 saat gibi bir sürede hallettiğimiz ekran tamirinden sonra telefonu çeşitli testlerden geçiriyoruz.

 • Testlerden başarılı bir şekilde geçen cihazı sahibine teslim ediyoruz.

Akıllı telefon ekran tamirimiz sayesinde hasar görmüş olan telefonlarınızı eskisi gibi efektif ve hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz.

shutterstock_405538501.png
Ön Cam Değişimi

Ekranı sağlam olup camı kırık olan cihazlara uygulanmaktadır. Eğer lcd ekrandan görüntü alıp dokunma özelliğini kullanabiliyorsanız ön cam değişimi yaptırabilirsiniz. Ön cam değişimi sadece orijinal ekranlara yapılabilmektedir.

471-iphone-x-arka-cam-degisimi_edited.jpg
Arka Cam  (Kapak) Değişimi

iPhone, Samsung, Huawei ve Xiaomi gibi alanında uzman markaların imzasını taşıyan akıllı telefonların arka kapaklarında ortaya çıkan kırılma ve çatlama hasarlarını şu aşamalardan

 • Öncelikli olarak telefonu incelemekte ve kamera, hoparlör gibi noktalarında sorun olup olmadığını tespit etmekteyiz.

 • Hasarın nerelerde olduğunu anladıktan sonra arka cam veya arka kapak değişimi hizmetine dair detayları telefon sahibiyle paylaşmaktayız.

 • Arka cam değişimi sırasında cihazın orijinal haline dönmesini sağlamak adına toz gibi unsurların içeriye girmesini engellemekte ve profesyonel bir şekilde arka camın takılma işlemini gerçekleştirmekteyiz.

 • Tamirini yaptığımız telefonu her açıdan test ettikten sonra sahibine teslim etmekteyiz.

Batarya Değişimi
340x1912xUcuncu-taraf-servislerde-iPhone-batarya-degisimi-zorlasiyor.jpg

Akıllı cihazların gün boyu açık kalmalarını sağlayan ve depoladıkları enerji sayesinde cihazın gün boyu dilenilen şekilde kullanılmasına fırsat tanıyan bataryalar, kimi zaman darbeler kimi zaman da uzun süreli kullanım yüzünden depolama kapasitelerini kaybeden veya kullanılamayacak hale gelen parçalardır. Günümüzün en büyük sorunların başında gelen ve sürekli telefon, tablet gibi ürünleri priz yanında kullanmaya sebep olan sağlığını yitirmiş bataryalar, batarya değişimi hizmetine tabi tutulmadıkları takdirde daha da kötü hale gelmektedir.

Dışarıda mesaj gönderirken, bir şeyler izlerken ya da iş takibi yaparken %20-30’larda görülen bataryanın birden bitmesi, akıllı cihaz sahiplerinin canını sıkan bir durumdur. Bunun en büyük sebebi ise batarya sağlığının bozulmuş olması ve servis ibaresinin ortaya çıkmasıdır. (Telefonlardaki batarya sağlığına dair detaylara Ayarlar kısmında yer alan Batarya sekmesinden ulaşabilirsiniz.)

hoparlör.png
Hoparlör Tamiri (Hoparlör Değişimi)

Günümüzde gündemi takip etmek, işle alakalı yazışmaları yapmak ya da film-dizi izlemek gibi işler için kullanılan akıllı cihazlar; aramalarda, video izleme sırasında ve daha pek çok durumda dışarıya ses vererek kullanıcısını bilgilendirmektedir. Verilen sesin kalitesine etki eden ve dışarıya ses verilmesine fırsat tanıyan hoparlörler, kimi zaman darbe kimi zaman düşme kimi zaman da su, toz gibi farklı etkenlere maruz kalma yüzünden hasar görebilirler.

Sesin kalitesinin bozulmasına ya da sesin hiç çıkmamasına sebep olabilen bu durumlarda tercih edilebilecek en iyi yöntem, profesyoneller tarafından orijinal parçalar kullanılarak yapılan hoparlör tamiri hizmetidir. Tamirhane olarak Esenyurt’taki iş yerimizde verdiğimiz akıllı cihazlara akıllı çözümleri tercih ederek siz de telefonunuzu ve tabletinizi ilk günkü haline getirerek uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

shutterstock_405538558_edited_edited.png
Anakart Tamiri

Anakart, telefonda bulunan ve ekranlara görüntü hazırlama görevini üstlenen grafik arabirimi, telefonda yürütülen bütün işlemlerin hesaplanmasını sağlayan işlemci ve bu geçici bilgileri depolayan bellekler gibi donanımların koordineli ve stabil bir şekilde çalışmasını sağlar. Bu donanımların arasındaki iletişimleri de sağladığından dolayı ananakart olmadan, akıllı telefonların çalışması mümkün değildir.

Eğer aşağıdaki durumlardan bir veya daha fazlasını yaşadıysanız ve telefonunuz düzgün çalışmıyor veya kullanılamaz durumda ise muhtemelen telefonunuzun anakartı bozulmuştur;

 • Telefon sıvı teması

 • Çarpma yada yüksek bir yerden düşmesi gibi darbeler alması

 • Yüksek voltaj ve yanlış akım alması

 • Yüksek oranda sıcak havaya maruz kalması

 • iPhone 7-7plus modellerinde ses entegre problemi kronik bir sorundur          

iphone-home-tusu-bozuldu-degisimi.jpg
Home Buton Değişimi

Telefon içerisinde başlangıç ekranına dönmeye ve açık uygulamaları göstermeye yardımcı olan home buton’un çalışmayarak telefon kullanmayı zor hale getirmesi durumunda tercih edilebilecek olan home buton değişimi hizmeti, telefonu uzun bir süre daha kullanmaya yardımcı olmaktadır.

Şarj Soketi Değişimi
sarjsoketi.jpg

Akıllı cep telefonu kullanıcılarının yaşadığı sorunların başında cihazın şarj olmama sorunu gelmektedir. Bir akıllı telefonun şarj olmamasının en büyük sebebi ise şarj soketinin arızalanmasından kaynaklanmaktadır. Böyle bir durumda şarj soketi değişimi yapılması gerekir. Peki bir telefon neden şarj olmaz ?

 1. Şarj soketininin oksitlenmesi (nem ya da sıvı teması)

 2. Şarj soketinin alınan darbe sonucu kırılması ya da çatlaması

 3. Şarj soketinin tıkanması (cebinizde ki tozların şarj soketinin içine girmesi)

 4. Yaşanan ani elektrik akımı dolayı kısa devrelerin oluşması

 5. Kullanılan kılıftan dolayı şarj aleti ucunun şarj soketine tam girememesi

 6. Şarj soketinin zorlanmadan dolayı iç kısma kaçması

 7. Şarj aletinin ya da şarj aleti kablosunun bozuk olması

Bilgilendirme
 1. Şarj soketi değişimi sonrasında cihaz içerisinde bulunan bilgileriniz kesinlikle silinmez.

 2. Telefon performansında artış gözlenir (soket değişimi sırasında iç temizliği yapıldığı için).

 3. Değişim sonrasında teknisyenlerimiz tüm testlerini yaparak incelemeniz amacıyla telefonunuzu sizlere sunarlar.

iphone11-gallery1-2019_edited.jpg
Tamirhane
Yeni Nesil Cep Telefonu Teknik Servis
bottom of page